Transmetuar më 09-06-2017, 12:50
Publicitet

Keni menduar t’i lani ndonjëherë flokët me birrë? Nëse jo, ka ardhur koha ta bëni pasi do të ketë efekt të jashtëzakonshëm. Pas larjes, ju do të keni flokë të gjatë dhe të drejtës.

Ja si ta përdorni birrën në flokë:

1. Lani flokët me birrë

Birra jo vetëm që është e mirë për shëndetin në përgjithësi, por është e mirë edhe për flokët.

2. Birra si kondicioner natyral për flokë

Birra mund të përdoret si një kondicioner i flokëve. Së pari lani flokët me birrë dhe më pas shpëlani ato me ujë të vakët. Do të keni flokë të mahnitshme!

3. Mjaltë, limon dhe birrë

Në mënyrë që të keni flokë të bukura dhe me shkëlqim, bëjeni këtë në flokët tuaja. Merreni një shishe birrë dhe ngroheni atë. Hidhni disa pika limon dhe dy lugë gjelle mjaltë. Aplikojeni në flokë dhe lereni për 15 minuta. Më pas lani flokët me ujë të rregullt.  

4. Shampon, ujë dhe birrë

Nëse dëshironi efekte edhe më të mira, aplikojeni birrën së bashku me shampon. Kjo do t’i forcojë flokët tuaja!