Transmetuar më 23-12-2016, 08:15
Publicitet

Dy vëllezër nga Kosova janë vënë në prangat e policisë gjermane të akuzuar për terrorizëm.

Arrestimi i tyre u bë mëngjesin e sotëm, e premte, në Disburg, pas dyshimeve se po planifikonin një sulm terrorist në një qendër tregtare pranë kufirit holandez në Oberhausen.

Vëllezërit janë me moshë 28 dhe 31- vjeçare dhe mendohet se shënjestra e tyre ishte qendra tregtare “Centro”./a.y/noa.al

Në foto, makina e vëllezërve të arrestuar