Transmetuar më 16-08-2016, 18:27
Publicitet
Të mbushur përplot me lule ekzotike dhe të rralla, skulptura të çuditshme dhe interesante, këto kopshte dhe parqe gjithandej botës magjepsin me bukurinë e tyre.

Duke paraqitur një përzierje të natyrës dhe gjenialitetit arkitektonik këto kopshte janë një pjesëz e vërtetë e parajsës në tokë.

Ndoshta nuk keni mundësi t’i vizitoni, por të paktën nga ekrani mund të shijoni kopshtet më të bukura në botë.

-“Butchart Gardens”, Kanada

-Villa d’Este, Tivoli, Itali

-Peterhof Park, Rusi

-“Dubai Miracle Garden”, Emiratet e Bashkuara Arabe

-Kopshti botanik “Nong Nooch Tropical”, Tajlandë

-Kopshti botanik “Kirstenbosch National”, Afrika e Jugut

-“Keukenhof Gardens”, Holandë

-“Desert Botanical Garden”, Arizona, SHBA

-“Gardens by the Bay”, Singapor

-“Jardim Botânico”, Rio de Zhaneiro, Brazil