Transmetuar më 22-02-2024, 12:53

Një tërmet me magnitudë 4.2 ka goditur Greqinë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në 8 kilometra nga Amfissa, ndërsa thellësia fokale ka qenë 5 kilometra.

Goditja e tërmetit ka qenë e fortë dhe ka shkaktuar panik te qytetarët.

Fatmirësisht,nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Një tërmet 4 ballë goditoi sot edhe Kroacinë.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd