Transmetuar më 20-02-2024, 16:36

Një 14 vjeçar në Verona të Italisë i ka shpëtuar jetën një burri duke i bërë masazh kardiak.

I mituri ka treguar se kur pa personin të shtrirë përtokë, bëri këtë veprim që e kishte parë një natë më parë në një serial televiziv.

“Pa ndërhyrjen time, mjekët më thanë se ai do të kishte vdekur”, ka thënë djali.

Ai shpjegon se masazhin e bëri për 15 minuta.

“Nuk jam ndalur kurrë derisa mbërriti ambulanca dhe më pas e çoi në spital”.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd