Transmetuar më 19-02-2024, 13:36

Këtë të hënë, për shkak të pranisë së mjegullës, një seri aksidentesh masive në autostradën A1 mes Piacenza-s dhe Parmas në Itali, ku të paktën 30 janë makinat e përfshira dhe 15 të plagosurit.

Të dhënat mund të ndryshojnë.

Sipas asaj që shkruan ANSA, dy prej të plagosurve mësohet se janë në gjendje më të rëndë dhe u dërguan me urgjencë në spitalin e Parmës.

Gjithashtu, në vendngjarje një helikopter solli disa qese me gjak.

Janë të paktën dy vende ku u shënuan aksidentet e rënda, njëri në Alseno, pranë Piacenza-s, në drejtim të Bolonjës.

Përveç ambulancave, në vendngjarje ndërhynë edhe shërbimet zjarrfikëse dhe disa patrulla të policisë rrugore.

Autostrada mes Piacenza-Parma, është mbyllur në të dyja drejtimet.

Radha e makinave të bllokuara është kilometrike.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd