Transmetuar më 05-01-2024, 18:38

Më mirë ta vishni sesa ta ushqeni këtë qen të veçantë nga Pensilvania që hëngri 4000 dollarë para në dorë!

Në fillim të dhjetorit, Clayton Laë la një zarf me 4,000 dollarë në banakun e kuzhinës së tij në shtëpinë e tij në Pittsburgh, Pensilvani, ndërsa ai dhe gruaja e tij, Keri, duhej të paguanin punëtorin që ndërtoi gardhin e tyre me para.

Rreth 30 minuta më vonë, për habinë e tij, ai gjeti qenin e tij të dashur, Cecil, duke shijuar vaktin më të shtrenjtë të jetës së tij teksa gjeti dhe përtypte zarfin e faturave, duke lënë copa parash të shpërndara në të gjithë shtëpinë.

“Papritur Clayton më bërtiti: “Cecil po ha 4000 dollarë!” Ka thënë Carrie Lo në një intervistë me gazetën e qytetit të Pittsburgh. “Për pak sa nuk pata një atak në zemër”, shtoi ai.

Cecil, një racë ‘goldendoodle’, është bërë viral në internet dhe ajo që është edhe më e rëndësishmja është se pronarët e tij arritën të mbledhin shumicën e faturave të ngrëna nga mbetjet, feçet dhe të vjellat e qenit.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd