Transmetuar më 01-06-2023, 11:08

SHBA- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, teksa një 12-vjeçare ka goditur me thikë për vdekje vëllain e saj nëntë-vjeçar.

Ngjarja ka ndodhur në Aklahama, teksa më shokuese janë pamjet e siguruara nga kamerat që ndodheshin në trupin e oficerëve të policisë, që shkuan në vendngjarje. Sipas Daily Mail, nëna e dy fëmijëve i tha policisë se ishte duke fjetur lart kur vajza e saj e zgjoi pak para mesnatës për të thënë se kishte goditur me thikë vëllain e saj, Zander.

Vajza, emri i së cilës nuk është bërë i ditur nga policia, dëgjohet duke qarë dhe duke kërkuar falje vazhdimisht ndërsa oficerët mbërritën në shtëpinë në qendër të qytetit Tulsa.

Djali u dërgua me urgjencë në spital dhe u dërgua në operacion, por vdiq nga plagët e marra pak pas orës 2:30 të mëngjesit.

Videoja e policisë fillon me vajzën që vrapon poshtë, ndërsa ajo bërtet: "Më vjen shumë keq". Me vjen shume keq.’

Ndërsa vajza nxirret nga shtëpia nga policia, Lyda shfaqet pranë kornizës së derës duke thënë se djali ka plagë me thikë në gjoks.

"Më mirë lutju Zotit që ai të jetojë," i thotë ajo vajzës.

"Më vjen shumë keq, mami," përgjigjet vajza. "Unë nuk e di se çfarë ka ndodhur."

Vajza e prangosur më pas e çon policinë drejt thikës që supozohet se e kishte përdorur për të goditur vëllain e saj, të cilën e kishte hedhur nga dritarja.

Pasi në makinën e patrullës, vajza e pyet nëse do të futet në burg ndërsa një oficer përpiqet ta ngushëllojë duke thënë se është shumë herët për ta thënë.

"Unë e shkatërrova jetën time," thotë ajo. “Shkatërrova gjithë të ardhmen time. Është i gjithë faji im.’

Në një moment, vajza duket se lutet ndërsa thotë: ‘Zot, të lutem më ndihmo. Cfare dreqin. Ju lutem. Dreqin, ju lutem.’

Ndërsa ende në makinë, ajo pyet: ‘A janë të nevojshme prangat? Unë jam një fëmijë i mirë.’

Oficeri i thotë asaj se është marrë parasysh natyra e incidentit. Pamjet më pas kalojnë në stacionin e policisë, ku një oficer bën fotografi të krahëve dhe duarve të vajzës.

Lyda më pas intervistohet nga policia dhe thotë se vajza e saj nuk ka shfaqur kurrë sjellje agresive në të kaluarën.

"Unë thjesht nuk e kuptoj pse ajo do të kishte kaq shumë zemërim ndaj tij. Sidomos në kohën e gjumit.’- shprehet ajo.

Në fund të videos, teksa dy oficerë po bisedojnë, njëri i thotë tjetrit: "Ti thjesht pyet veten se çfarë po ndodh në mendjen e një 12-vjeçari".

Nuk dihet ende motivi i krimit të rëndë, teksa e mitura është dërguar në qendër riedukimi.