Transmetuar më 13-05-2023, 18:18

Kosovë- Një aksident i rëndë është shënuar në fshatin Vargolli në aksin Prishtinë-Pejë.

Si pasojë e përplasjes së trefishtë midis autobusit, kamionit dhe një makine, janë lënduar 30 persona.

Menjëherë pas njoftimit, policia e Kosovës ka mbërritur në vendin e ngjarjes.

Edne nuk dihet shkaku i përplasjes, që dëmtoi dhjetëra persona.

POlicia dhe grupi hetimor po administrojnë provat për të përcaktuar shkaqet e aksidentit.