Transmetuar më 01-10-2022, 18:39

Durrës- Mjeti përplas një fëmijë 3 vjeç.

Ngjarja ndodhir rreth orës 17:40, në aksin rrugor “Maminas-Marikaj”.

Automjeti me drejtues R. B., 43 vjeç, ka përplasur një të mitur 3 vjeç.

I mituri u dërgua menjëherë në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, ndërsa drejtuesi i automjetit u shoqërua në ambientet e DVP Durrës, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit.