Transmetuar më 11-09-2022, 21:52

Ky është takimi më i shumëpritur i javës, horoskopi javor i Paolo Fox, astrologut më të dashur në Itali dhe për shqiptarët po ashtu. Studiuesi i zodiakut do të zbulojë se çfarë parashikojnë yjet në ditët në vijim. Pra, le të shohim se çfarë na pret, përmes parashikimeve shenjë pas shenje të publikuara në të përjavshmen DiPiù Tv dhe të përkthyera nga noa.al.

Horoskopi i Dashit Katër yje për Dashin. Favorizohen njohjet e reja: duhet ta lini veten të shkojë.pas pasionit, pas ndjenjave dashurore. Nëse nuk mundeni, atëherë përpiquni të jetoni momentin: nga ana tjetër, keni frikë të lidheni me dikë, por do të ishte e turpshme! Qielli është në anën tuaj.

Në punë jeni energjikë, propozime të reja janë afër: gjithçka është në rregull, vetëm shikoni situatën ekonomike, me paratë!

Horoskopi Paolo Fox Demi Pesë yje për Demin. Beqarët do të jenë të zënë, sidomos që nga e marta. Afërdita është sërish në anën tuaj dhe e mërkura dhe e enjtja do të jenë ditë të veçanta: përfitoni nga kjo. Por gjithçka, natyrisht, varet nga ju dhe vullneti juaj: çfarë doni të bëni?

Në punë jeni të lodhur duke bërë atë që bëni gjithmonë, duke demonstruar atë që të gjithë tashmë e dinë. Mundohuni të ndryshoni jetën tuaj!

Horoskopi i Binjakëve Tre yje për Binjakët. Afërdita ka nisur një tranzit disi të veçantë: në dashuri jeni kontrovers, nuk doni të përfshiheni, thjesht dëshironi të përjetoni aventura, pa angazhim. Në këtë pikë, më mirë mundohuni të mos shpenzoni energji për njerëzit e padobishëm.

Në punë, Marsi është në anën tuaj: përpiquni të planifikoni dhe të ecni përpara. Rruga është e duhura, por ju jeni pak i shqetësuar ndaj duhet të gjeni ekuilibrin tuaj!

Horoskopi i Gaforres Tre yje për shenjën e Gaforres. Afërdita është përsëri në anën tuaj, por ju nuk dëshironi ta vendosni veten në një raport të qëndrueshëm në dashuri. Dhe doni të jetoni në një aventurë, pa detyrime. Megjithatë, një person mund t’ju interesojë vërtet.

Në punë ju është dashur të përballeni me ndryshime: të hënën shmangni zgjedhje të mundshme, më mirë prisni dhe bëni durim deri të mërkurën dhe të enjten!

Horoskopi i Luanit Katër yje për Luanin. Në dashuri, yjet janë në anën tuaj dhe e diela mund të jetë dita e duhur për të bërë përshtypje tek dikush. Mundohuni ta lini veten të shkojë pas një pasioni: gjithçka varet nga ju, mos u ndjeni të sforcuar.

Në punë, tani mund të shkoni larg – lajmi i mirë është afër, veçanërisht nëse keni biznesin tuaj për të drejtuar!

Horoskopi i Virgjëreshës Katër yje për shenjën e Virgjëreshës. Lajm i mirë në frontin sentimental me Venusin në anën tuaj. Lëreni veten të hidhet pas enocioneve të reja, veçanërisht të mërkurën dhe të enjten.

Në punë jeni pak të stresuar, por tani do t’ju duhet të përvishni mëngët dhe të filloni nga e para: mezi prisni, nuk rrini ulur dhe dëshironi të përfshiheni!

Horoskopi i Peshores Pesë yje për shenjën e Peshores. Afërdita është ende në anën tuaj dhe do të jetë në shenjën tuaj deri në fund të muajit. Mos u përfshini në situata të komplikuara në frontin sentimental: përpiquni të qëndroni të qetë, të gjeni ekuilibrin e duhur dhe të gjeni një person bashkëpunëtor.

Në punë, ndryshimet po vijnë: duhet t’i pranoni, fundja duhet të ndryshoni rrugën tuaj dhe të kuptoni se cila është gjëja e duhur për ju!

Horoskopi i Akrepit Pesë yje për shenjën e Akrepit. Ju dëshironi ta lini veten të hidhet pas një historie dashurie, Venusi nuk është më kundër dhe ky është një lajm i mirë. Mundohuni të shmangni dilemat dhe të rizbuloni sensualitetin: me pak fjalë, përfshihuni.

Në punë dëshironi të ndryshoni, por tani nuk është e mundur. Pra, ruani qetësinë, sqarohuni me veten dhe mendoni përpara se të veproni!

Horoskopi i Shigjetarit Katër yje për shenjën e Shigjetarit. Një person është pak më ndryshe, ju e keni imagjinuar ndryshe, kështu që po reflektoni dhe mendoni nëse duhet të ecni përpara në atë marrëdhënie apo jo. Mundohuni të mos sforcoheni shumë, veçanërisht të premten.

Në punë Jupiteri është në anën tuaj dhe ndryshimet janë të favorizuara. Mundësitë dhe konfirmime të reja janë gjithashtu në horizont!

Horoskopi i Bricjapit Katër yje për të lindurit në shenjën e Bricjapit. Afërdita është në anën tuaj, ndaj në dashuri mund të merrni frymë lirisht dhe të mërkurën ju këshilloj të lini veten të hidhet pas një pasioni të ri. Jeni pak të lodhur, të mbytur në punë, por duhet të gjeni hapësirë ​​edhe për jetën private.

Në punë nuk mungojnë kënaqësitë dhe mundësitë. Por ka një këshillë: duhet t’i përzgjedhësh mirë njerëzit sepse dikush që do të jetë i sjellshëm, herët a vonë do t’ju kthejë shpinën!

Parashikimet për Ujorin Pesë yje për Ujorin. Mundohuni të harroni muajin gusht dhe kënaquni me histori të reja, të cilat tani janë bërë vërtet të rëndësishme. Nuk mund të kaloni pa u vënë re: në sy të të tjerëve po shfaqeni më simpatik se zakonisht.

Në punë po vijnë ndryshime: kjo është koha e një ndryshimi total. Pa problem, nuk ju mungon intuita. Dhe vetëm duhet të hidheni me kokë në projekte të tjera më të mira për të ardhmen tuaj!

Horoskopi i Peshqve Katër yje për të lindurit në shenjën e Peshqve. Në dashuri nuk mund të rrini duarkryq, por kini kujdes nga kokëçarjet e vogla: ndoshta keni dhënë shumë për një person, për një mik. Dhe, prandaj, tani duhet të qëndroni të qetë dhe t’i mbani problemet larg.

Në punë, shumë kërkesa mund të mos jenë pranuar dhe do t’ju duhet të prisni pak: ka kohë për gjithçka, duhet të mësoni të mos mendoni vetëm për të keqen dhe t’i lini gjërat t’ju rrëshqasin! /noa.al