Transmetuar më 21-04-2022, 20:01

Itali- Del foto e avokatit shqiptar që u gjet me fyt të prerë në Itali.

Aineo Redo 49 vjeç u gjend i pajetë sot në orën 10:00 në rrugën Emilia Santo Stefano, transmeton Noa.al

Rasti ka tronditur banorët.

Në vendin e ngjarjes mbërriti policia dhe një grup hetimor.

Avokati është gjendur me thikë në dorë dhe dyshimet e para janë për një vetvrasje pasi ai vuante edhe nga depresioni.

Megjithate po hetohen edhe pista të tjera.

Aimeo Redo kishte mbërritur në Itali në vitin 1966. Ai kishte përfunduar universitetin e Parmës. Ishte i martuar dhe me fëmijë. Noa.al