Transmetuar më 15-10-2021, 12:14

Qyteti i Shkupit po shndërrohet në një qytet shumë dinamik me premisa të shëndosha për progres dhe prosperitet, dhe këtë tetor do të hapë dyert e qendrës së re tregtare, në vitrinat e së cilës do të gjeni mbi 220 marka të famshme në nivel global dhe rajonal.

East Gate Mall do të hapet për publikun më 29 tetor 2021 dhe do të karakterizohet nga një ofertë e jashtëzakonshme që sjell së bashku më shumë se 220 marka të mëdha globale dhe rajonale nga të gjitha kategoritë, duke filluar nga moda, restorantet, pajisjet elektronike, arredimi i shtëpisë, lodrat për fëmijë, e deri te kinematë dhe argëtimi.

Disa nga markat më të famshme që do të gjeni në këtë qendër tregtare janë: Zara dhe Zara Home, Armani Exchange, Calvin Klein, Sinsay, Mango, XYZ, KIKO, Reserved, Oysho, The Athlete’s Foot, Twinset, Patrizia Pepe, Valentino, Tods , Furla, Neptun Electronics, Kiko Milano, DSquared2, Pandora, Massimo Dutti, De Facto, Madame Coco, Babor Cosmetics, Prenatal dhe shumë të tjera.

Në këtë qendër, të gjitha grupet e shitjes me pakicë që operojnë në nivel botëror vijnë me një portofol të plotë, të tilla si Inditex-i dhe LPP-ja. Dyqanet kanë përmasa mbresëlënëse pasi shtrihen në një sipërfaqe prej afërsisht 2000 m2.

Vendndodhja e kësaj qendre tregtare përbën një avantazh të madh pasi East Gate Mall ndodhet vetëm 5 minuta larg qendrës së kryeqytetit maqedonas, shumë pranë autostradës M4, e cila kalon në zemër të rrugëve ndërkombëtare.

East Gate Mall është një ndërtesë 5-katëshe, me një hapësirë prej mbi 57,000 m2 për dyqane për shitje me pakicë dhe plot 2000 vende parkimi, duke e kurorëzuar si qendrën më të madhe tregtare në Maqedoninë e Veriut dhe në rajonin pranë saj.

Numri i vizitorëve në vit në East Gate Mall është përllogaritur të jetë 12 milionë.

Përveç vendndodhjes strategjike dhe markave unike, East Gate Mall të lë mbresa të mëdha me arkitekturën e saj moderne, ku çdo segment i fasadës, përmes harqeve madhështorë dhe vitrinave dhe dyqaneve elegantë, shesheve të gjera dhe oazeve për relaks dhe pushim, të krijon ndjesinë e të qenit në qendër të botës.

Përvojën unike të blerjeve mund ta shijoni edhe më shumë falë ofertave të larmishme të bareve dhe restoranteve ku vizitorët do të kenë mundësinë të eksplorojnë kuzhina të ndryshme nga e gjithë bota dhe të kënaqen me të gjitha ndjesitë që u dhurohen, dhe në kinematë moderne do të mund të shijohen ndryshe edhe filmat.

Është një vend ku padyshim do të ndjeni se ju, dëshirat dhe pritshmëritë tuaja janë qendra e botës.

East Gate Mall është një investim i Grupit BALFIN, një ndër grupet më të mëdha rajonale të investimeve.