Transmetuar më 10-07-2024, 11:42

Pas humbjes së pësuar në gjysmëfinale kundër Spanjës, sulmuesi francez Kylian Mbappé foli për “L’Equipe”: "Nuk e di nëse bëmë pak, por sigurisht jo mjaftueshëm për të arritur në finale.

Spanjollët luajtën më mirë se ne, kështu që e meritonin për të shkuar në finale. Deschamps na tha që të mos ulim kokën dhe të vazhdojmë përpara, kjo është pjesë e futbollit.

Ndonjëherë fitoni, ndonjëherë humbisni, unë kisha ambicie të bëhesha kampion europian. Megjithatë, unë nuk bëra asnjërën nga këto gjëra, ndaj ky Europian është zhgënjim.

Tani do të shkoj me pushime, mendoj se do të më duhet të jem i freskët kur të filloj sezonin e ri”.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd

Lajmet e fundit