Transmetuar më 08-07-2024, 19:48

Qindra qytetarë i janë bashkuar këtë të hënës protestës përpara Ministrisë së Shëndetësisë.

Protesta u nxit nga skandali i mjekëve të Onkologjikut, i zbuluar nga Prokuroria e Tiranës.

Qytetarët kanë protestuar edhe në lidhje me problematika të tjera të sistemit shëndetësor në Shqipëri, ku ndër më kryesoret janë korrupsioni dhe mungesa e barnave.

Një banderolë e madhe me mbishkrimin “Ministria e Vdekjes” u shpalos përpara protestuesve.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd

Lajmet e fundit