Transmetuar më 08-07-2024, 16:46

Gjykata e Durrësit dha masat për 15 të ndaluarit e policisë në kuadër të operacionit “Summer” që u zhvillua një ditë më parë.

Gjyqtar Shkëlzen Liçaj vendosi që katër persona t’i lejë në burg u lanë arrest në burg, 7 në arrest shtëpie dhe 4 në detyrim paraqitjeje, sipas korrespodentes së Top Channel, Vali Qyrfyçi.

Vendimet: 

Durim Meta, arrest në shtëpi

Florian Demiri, arrest në shtëpi

Flamur Tare, arrest në shtëpi

Diamant Shkina, detyrim paraqitjeje

Sadik Lako, arrest në shtëpi

Rustem Kolgjini, arrest në shtëpi

Zamir Hoxha, arrest në burg

Mariglen Lisi, arrest në shtëpi

Saimir Sina, arrest në shtëpi

Klodian Sehiti, arrest në burg

Mateos Jeshili, detyrim paraqitjeje

Ergert Patlli, detyrim paraqitjeje

Gerald Taraj, detyrim paraqitjeje

27-vjeçari Xhuliano Xhaferi, kamarier në lokalin në Gji të Lalëzit që ka marrë përsipër posedimin e 3,8 gr kokainë dhe 150 gr kanabis që u gjetën në dhomën e tij të fjetjes në lokal u la arrest në burg.

Mehmet Meta, arrest në burg.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd

Lajmet e fundit