Transmetuar më 25-06-2024, 12:23

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Turqin.

Siç raportohet lëkundjet me magnitudë 5 ballë Rihter u shënuan shumë pranë rajonit të Soma.

Gjithashtu tërmeti u njdej dhe në shumë qytete të tjera të Turqisë.

Fatmirësisht nga tërmeti nuk ka të lënduar, por shumë banorë dolën në rrugë të frikësuar. Ndërkohë ekipet e ndihmës së shpejtë dolën në terren dhe po verifikojnë dëmet e mundshme.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd

Lajmet e fundit