Transmetuar më 18-06-2024, 00:01

Kylian Mbappé u largua nga fusha me një fytyrë të përgjakur pas një përplasjeje me mbrojtësin austriak Kevin Danso për ndeshjen e tij të parë në Euro 2024. Hunda e francezit është thyer keq

Kylian Mbappé doli me hundë të gjakosur pas një përplasjeje me Kevin Danso pak minuta para përfundimit të ndeshjes Francë-Austri Euro 2024 të hënën në Dyseldorf.

Pasi u përplas dhunshëm me shpatullën e mbrojtësit të Lensois teksa tentoi të drejtonte topin me kokë, kapiteni i Bluve u gjend në tokë (86′).

Ai u largua nga fusha me hundë të përgjakur dhe bluza e bardhë e gjakosur, por u paralajmërua për hyrjen sërish në fushë pa autorizim nga arbitri (90-ta).

Mbappé, i cili kishte provokuar autogol nga Maximilian Wöber (38), u zëvendësua nga Olivier Giroud (90 + 1), raporton noa.al duke cituar Le Figaro.

Ylli i Bluve u fut në një ambulancë për t’u transferuar në Spitalin Universitar të Dyseldorfit, ku duhet të operohet. /noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd