Transmetuar më 07-05-2024, 07:31

Ditën e Martë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe varënsira mesatare transparente të larta.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndimi-verilindje me shpejtësi mesatare 7m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e kryesisht në bregdetin jugor e lugina era fiton shpejtësi 10-14m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 9 deri 28°C në zonat e ulëta 8 deri 30°C në zonat bregdetare 12 deri 28°C

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd