Transmetuar më 27-04-2024, 18:49

URUGUAJI – Vit pas viti, lindin raste të reja të njerëzve që përpiqen të manipulojnë rezultatet sportive, duke përdorur okultizmin.

Nga Uruguaji, këtë të premte, del lajmi se Peñarol i ka dorëzuar policisë lokale pamjet e kapura përmes kamerave të vëzhgimit të stadiumit të saj, ‘Campeón del Siglo’ (kampion i shekullit), të cilat tregojnë dy burra natën, duke vendosur në tokë në stadium diçka që klubi e konsideron një vepër të ‘magjisë së zezë’.

Sipas shtypit ndërkombëtar, kjo dyshe tashmë është identifikuar nga policia dhe tashmë rasti i është dorëzuar drejtësisë.

Në pamjet e kapura nga kamerat e vëzhgimit, të cilat që atëherë janë shpërndarë në rrjetet sociale, është e mundur të shihet një nga burrat duke mbajtur qirinj në tonet blu dhe të kuqe, ngjyra që lidhen lehtësisht me Nacional.

Një klub, i cili këtë herë kryeson kampionatin uruguajan në raundin e 9-të me 25 pikë, gjashtë më shumë se Penarol, që është i treti (19). Deri më tani asnjëra skuadër nuk ka pasur ndonjë humbje në kompeticion.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd

Lajmet e fundit