Transmetuar më 17-11-2023, 20:04

Komentet kryesore të ndeshjes:

87′ Moldavi 1-1 Shqipëri. Baboglo barazon ndeshjen me një të majtë nga brenda zonës, befasohen kuqezinjtë.

80′ Gjasula merr vendin e Bajramit.

75′ Taulant Seferi godet shtyllën me një të majtë diagonale nga brenda zonës, topi u devijua nga portieri vendas.

62′ Mirlind Daku merr vendin e Cikalleshit, përqafim i ngrohte mes kavajasit dhe Sylvinhos.

55′ Nicolaescu godet nga jashtë zone, pret bukur Berisha duke devijuar në këndore.

47′ Seferi tenton golin nga 23 metra, sfera del jashtë.

46′ Nis pjesa e dytë në Chisinau.

45+2′ Mbyllet 0-1 pjesa e parë.

25′ Moldavi 0-1 Shqipëri. Cikalleshi kalon në epërsi Kombëtaren në minutën e 25-të me penalltinë e fituar nga Seferi.

20′ Kombëtarja mban topin 73 përqind, kundrejt 27 përqind të vendasve.

16′ Nicolaescu provon nga hyrja e zonës, Berisha e dërgon topin në këndore.

10′ Tanët dominojnë lojën në minutat e para.

1′ Nis ndeshja me topin e parë shkelmuar nga vendasit.