Transmetuar më 24-10-2023, 09:23

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) thonë se kanë goditur më shumë se 400 objektiva në Gaza në 24 orët e fundit, nga 320 që njoftoi dje në të njëjtën pikë.

Në një përditësim të postuar në X, IDF thotë se objektivat e saj përfshinin njerëz të armatosur të Hamasit që ngriheshin për të gjuajtur raketa drejt Izraelit dhe një bosht tuneli që lejon Hamasin të depërtojë në Izrael përmes detit.

Ai gjithashtu thotë se qendrat e komandës të përdorura nga operativët dhe armatimet e vendosura në xhami u goditën.

IDF shton se do të “vazhdojë të veprojë për të garantuar sigurinë e civilëve të pafajshëm”.