Transmetuar më 30-09-2023, 11:28

Gafë sensacionale nga De Ligt. Mbrojtësi i Bayern Munich ka marrë pjesë në një pyetësor “social”, i cili është publikuar në kanalet e klubit të njohur gjerman.

Pyetja që iu drejtua futbollistëve bavarezë ishte: “Me cilin nga ish-futbollistët do të kishit dashur të luanit?” Përgjigja e De Ligt ishte e menjëhershme, duke cituar Messin.

Problemi është se kampioni argjentinas është ende aktiv, duke luajtur aktualisht për Inter Miami. Pra, nuk është ish-futbollist, por kandidati kryesor për të fituar “Topin e Artë” të vitit 2023, për herë të tetë në karrierë. Një gafë e ish-mbrojtësit të Juventusit që nuk kaloi pa u vënë re, duke ndezur ironinë në rrjetet sociale.

Në videon e postuar nga klubi bavarez i futbollit, Eric Maxim Choupo-Moting mund të shihet duke zgjedhur Zinedine Zidane dhe Ronaldinho, ndërsa Joshua Kimmich shkoi përpara me Zidane.

Jo vetëm kaq, pasi në video u shfaq edhe Leon Goretzka, i cili zgjodhi Franz Beckanbauer, ndërsa Jamal Musiala dhe Leroy Sane, të dy nominuan legjendën e futbollit Ronaldinho, ndërsa zgjedhja e Serge Gnabry ishte Zidane.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd