Transmetuar më 04-09-2023, 11:24

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur ditën e sotme sesionin e ri parlamentar, duke bërë që të gjithë deputetët të kthehen në karriget e tyre.

Megjithatë, të gjithë vëmendjen e ka tërhequr deputeti Saimir Korreshi, i cili ka mbërritur në Kuvend me disa brisqe. Në një prenoncim për mediat, ai tha se këto brisqe i ka marrë për qeveritarët, teksa shto ise në fakt i nevojitet dhe kryetarit të opozitës, Lulzim Bashës.

“Kam marrë një surprizë për qeverinë, por po e do dhe ai tjetri (për Bashën), kam sjellë një kit kirurgjikal për synetllëk. Kit kirurgjikal. Ia solla qeverisë ta sterilizojë meqenëse ka 10 vite që se rruan për popullin. Faleminderit”, tha ai.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd