Transmetuar më 30-08-2023, 09:48

Makina del nga rruga në Thumanë, dy turistet humbasin kontrollin dhe përplasen me barrierën anësore

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00 të mëngjesit pranë rrethrrotullimit në aksin Thumanë-Fushë Krujë, teksa dy shtetaset e huaja udhëtonin në drejtim të Tiranës, ndërsa kanë humbur kontrollin duke u përplasur me barrierën anësore dhe më pas kanë përfunduar jashtë rrugës.

Patrulla e policisë së qarkullimit ka njoftuar autoambulancën, më pas janë dërguar për ndihmë mjeksore. Mësohet se dy shtetaset janë dëmtuar lehtë.