Transmetuar më 28-08-2023, 13:49

Noizy largohet nga rrjetet sociale, po pse?!Kjo verë ka qënë padiskutim tepër e ngarkuar për Noizy-n, i cili përveçse ka qënë mjaft aktiv nëpër koncerte në Shqipëri dhe Kosovë, ai gjithashtu realizoi një koncert madhështor në stadium, "Alpha Show 2", ku ftoi mjaft artistë të njohur.

Pas një vere lodhëse, duket se Noizy ka vendosur të shkëputet nga rrjetet sociale, për t’iu dedikuar vetes dhe për të marrë gjithë energjinë e harxhuar.

Përmes një postimi të bërë në rrjetet sociale, Noizy shkruan: "Sezoni veror mbaroi, akoma jam mbreti dhe ju e dini këtë".

"Pushim nga rrjetet sociale për një muaj. Ishallah nuk iu merr malli se nuk ju flas më", shton me shaka artisti.

Reperi, i cili ka prodhuar mjaft muzikë të re së fundmi, ka lajmëruar gjithashtu se ka nisur puna për albumin e ri por momentalisht çdo gjë është sekret.