Transmetuar më 13-08-2023, 13:21

Pasi Inter Miami preu biletën për në fazën gjysmëfinale të Kupës së Ligës me një rezultat 4-0 të Charlotte FC në stadiumin DRV PNK të premten, Lionel Messi dhe gruaja e tij Antonela Roccuzzo festuan fitoren me disa miq, përfshirë edhe yllin dhe njëkohësisht pronarin e Inter Miami, David Beckham dhe Sergio Busquets.

Fesra u zhvillua në një koncept japonez bifteku dhe sushi nga David Grutman dhe Bad Bunny i quajtur Gekko. Të dy Beckham dhe Busquets shoqëroheshin gjithashtu nga bashkëshortet e tyre. Miami njihet për jetën e natës dhe Messi mesa duket po përfiton nga jeta atje. Çiftit të fuqishëm iu bashkua edhe Jordi Alba, bashkëlojtari i ri i argjentinasit në Inter Miami.

Alba, Messi dhe Busquets u ribashkuan në Inter pasi luajtën së bashku për vite në FC Barcelona dhe tani duan të shijojnë shoqërinë e njëri-tjetrit. Steakhouse dhe lounge japonez është një vend ekskluziv dhe luksoz që tërheq të famshmit nga e gjithë bota.

Kjo nuk është hera e parë që Messi shihet në Miami. Ai u pa së fundmi duke festuar fitoren e ekipit të Ligës ndaj Atlanta FC në një restorant italian. Gruaja e tij Antonela, Beckham, Jorge Mas, Busquets dhe bashkëshortet e tyre ishin gjithashtu aty atë kohë. Ai tani ka gjithsej tetë gola në emrin e tij që nga mbërritja në MLS.

Ndeshja e radhës e Inter Miami është të martën në Philadelphia Union për një rezultat të mirë për të arritur në finalen e Ligës. Nëse Messi fiton një turne në rastin e tij të parë, ai me siguri do të festojë edhe më shumë.