Transmetuar më 13-03-2023, 10:51

Tiranë- Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, shkon në selinë blu dhe takohet me Berishën.

Mësohet se në fokus të diskutimeve do të jenë zhvillimet e fundit sa i takon edhe regjistrimit në KQZ për zgjedhjet e 14 majit.

Partia e Lirisë është regjistruar si subjekt zgjedhor ndërsa PD ende. KQZ nuk e njohu PD e Berishës ndërsa grupimit tjetër u la afat 48 orë për plotësimin e dokumentacionit.