Transmetuar më 06-03-2023, 07:57

ITALI- Gjendet pas tre ditë kërkimesh e mitura shqiptare në Itali.

Vajza ishte larguar nga shtëpia në Pontecagnano të enjten në mëngjes për të shkuar në shkollë, por nuk ishte kthyer në shtëpi. Sara, 175 cm e gjatë, flokë të zinj kaçurrelë dhe sy kafe të errët, shqetësoi familjarët me largimin e saj.

Nëna e së resë kishte shkuar në polici në stacionin Pontecagnano dhe kishte raportuar të zhdukur dhe kërkimi për të miturën kishte filluar.

Pas 3 ditësh, ajo u gjet në Grosseto. Lajmin e bëri të ditur kryebashkiaku Giuseppe Lanzara me një postim në rrjetet sociale. “Më në fund, lajmi që prisnim: Sara u gjet. Nga lajmet mësojmë se ajo është mirë dhe po i bashkohet familjes. Faleminderit atyre që erdhën dhe kontribuan në hulumtim”.  Quotidianodipuglia.it