Transmetuar më 04-03-2023, 06:01

Dashi: këtë fundjavë mospajtimet do të ngrejnë krye, por më mirë sepse kështu do të jetë e mundur të zgjidhni disa çështje që kanë mbetur të pazgjidhura prej shumë kohësh. E diela do të jetë një ditë pozitive për ndjenjat, lëreni veten të shkoni tek emocionet.

Demi: Emocione intriguese ju presin. Gjatë dy ditëve të ardhshme, ajo që filloi si një atraksion i thjeshtë mund të rezultojë në të vërtetë diçka më shumë. Por kini kujdes të mos e mbani këmbën në dy këpucë.

Binjakët: fundjavë e qetë, pse nuk përfitoni nga kjo qetësi për të organizuar diçka të këndshme me partnerin/en tuaj? Për më tepër duke ditur se një situatë e tensionuar pritet në ditët e fillimit të javës së ardhshme.

Gaforrja: këtë fundjavë do të ketë qetësi më të madhe. Megjithatë, është mirë të qëndroni larg polemikave dhe për këtë arsye të shmangni diskutimet e kota. Numëroni deri në dhjetë përpara se të nisni të flisni.

Luani: qiell pozitiv për beqarët, nëse zemra juaj është vetëm çfarë prisni, mjaft të shikoni përreth jush. Emocionet që vijnë në fundjavë, stimulojnë takimet, ato janë të preferuarat e yjeve sot.

Virgjëresha: edhe nëse ndonjëherë nuk është e lehtë të ruash një ekuilibër të caktuar në marrëdhënie, përfitoni nga kjo fundjavë për t’u afruar me një person të këndshëm që ju bën të ndjeheni vërtet mirë.

Peshorja: nëse jeni në një lidhje prej disa kohësh, përpiquni të mos krijoni polemika të kota këtë fundjavë. Në fakt nuk përjashtohet mundësia e grindjeve të vogla. Para se të shpreheni, numëroni deri në dhjetë.

Akrepi: nëse ka diçka që nuk shkon në çift, këto ditë të shtunë e të diel do të jetë e mundur të bëni një rishikim të thellë dhe të kuptoni se cili është problemi. Edhe në sferën e punës, për shkak të kundërshtimit të afërt të Venusit, nevojitet durim.

Shigjetari: qiell pozitiv për dashurinë, përpiquni t’i kushtoni më shumë vëmendje partnerit tuaj. Krijoni një marrëdhënie besimi dhe dialogu me të, vetëm në këtë mënyrë do të jetë e mundur të lini mënjanë rrezikun e keqkuptimeve të sikletshme.

Bricjapi: duhet të keni besim më të madh tek vetja, edhe pse së fundmi keni kaluar shumë ndryshime si në aspektin profesional ashtu edhe në atë sentimental. Mos harroni se kënaqësitë nuk do të vonojnë.

Ujori: kohët e fundit keni qenë paksa i tensionuar, keni shumë gjëra për të menduar dhe nuk ju mungojnë përgjegjësitë. Këtë fundjavë përpiquni të shkëputeni nga priza.

Peshqit: Ardhja e Saturnit në shenjën tuaj do t’ju bëjë më konkretë dhe realistë, situata të ndryshme do të zhbllokohen, duke sjellë një fazë të rëndësishme rritjeje dhe ndryshimi. /noa.al