Transmetuar më 28-02-2023, 06:18

Lexoni horoskopin ditor nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: parashikimi astrologjik i sotëm e martë 28 shkurt 2023 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për dashurinë, punën, shëndetin dhe fatin.

Shenja me fat e sotme

Cila do të jetë shenja me fat e sotme, sipas Paolo Fox ? Shenja më me fat mes jush sot, 28 shkurt 2023, sipas horoskopit të Paolo Fox, është ajo e Bricjapit: Sot, shijoni gjërat e vogla në jetë dhe mos lejoni që përgjegjësitë t’ju pushtojnë. Mundohuni të shmangni konfliktet në punë dhe të mos shkelni në territorin e të tjerëve. Nëse jeni në kërkim të dashurisë, duhet të besoni në veten tuaj dhe të jeni të sigurt në aftësitë tuaja. Forca juaj e brendshme do t’ju ndihmojë të fitoni.

Dashi

Merruni me një çështje që keni shmangur deri më tani nëse doni të arrini një ekuilibër total. Në punë përqendrohuni te qëllimet tuaja dhe jini të motivuar për të përparuar dhe për të kapërcyer vështirësitë. Nëse ndjeni nevojën për të gjetur pak qetësi, kërkoni kontakt me natyrën dhe bëni aktivitete në natyrë për t’u çlodhur dhe rigjeneruar. Beqarët duhet të fillojnë të shikojnë përreth, sepse yjet janë pozitivë në arenën sentimentale.

Demi

Nëse keni dyshime për ndjenjat tuaja për personin me të cilin po takoheni, mos u shqetësoni: ato së shpejti do të zhduken. Jini të durueshëm dhe mos kini frikë të angazhoheni në një lidhje, kjo mund t’ju sjellë kënaqësi të madhe. Kujdes me shpenzimet dhe mos shpenzoni në mënyrë të papërgjegjshme, përndryshe rrezikoni të zbrazni xhepat. Mos i nënvlerësoni situatat që mund të rrezikojnë integritetin fizik të dikujt.

Binjakët

Mund të ketë mosmarrëveshje familjare gjatë kësaj kohe, por përpiquni të ndërmjetësoni mes palëve për të shmangur tensionet. Në punë, përpiquni të gjeni formula të reja për të shijuar jetën tuaj profesionale dhe për të stimuluar kreativitetin tuaj. Kërkoni momente vetmie për të reflektuar dhe për të gjetur qetësi personale. Dikush mund t’ju bëjë propozime të reja që ju lejojnë të rifitoni optimizmin dhe të nisni të sprovoni veten me projektet që keni në mendje. Thjesht duhet të keni kujdes nga zilia.

Gaforrja

Nëse diçka nuk funksionon për ju, mos kërkoni fajin tek njerëzit e tjerë, por përpiquni të kuptoni se si ta rregulloni situatën. Kushtojini një moment të ditës ushtrimeve dhe aktiviteteve në natyrë. Shmangni humbjen e kohës para televizorit dhe jini më aktivë në kërkimin e përvojave të reja. Sot yjet do të përpiqen t’ju bëjnë të reflektoni për gjendjen tuaj sentimentale: a nuk varet pak edhe nga ju kjo vetmi? Do të ishte koha të dilni dhe të ktheheni në lojë. Në punë këto janë ditë ideale për të nxjerrë në pah veten, për të bërë kërkesat që keni menduar prej disa kohësh.

Luani

Sot mund ta keni të vështirë të krijoni miqësi me njerëz të rinj, por mos u shqetësoni. Dëgjoni të tjerët dhe mos u përpiqni të jeni në qendër të vëmendjes gjatë gjithë kohës. Mos u mundo të provosh se je gjithmonë më i miri, por ji vetvetja. Nëse ndjeni një turbullirë të brendshme që shfaqet, duhet të ndaleni, të përpiqeni të qetësoheni dhe të ktheheni me mendje në të kaluarën, të mendoni për kujtimet e mira. Do t’ju japë forcën që ju nevojitet për të përballuar ditën. Në punë, mos e kurseni ndihmën tuaj nëse shihni një koleg në vështirësi.

Virgjëresha

Sot mund të merrni një kërkesë që është e vështirë ta refuzoni, por bëni kujdes që të mos nxitoheni. Merrni kohë për të zgjidhur problemet në mënyrë racionale dhe analitike. Ju po dilni nga një periudhë e rëndë, por ne po i afrohemi një situate përballjeje mes marsit dhe majit. Në sferën profesionale mund të mendoni për ndryshimin e grupit, rolit ose punës, por duhet të kuptoni nëse ju përshtatet vërtet.

Peshorja

Sot mund të keni një debat me partnerin/en për çështje ekonomike, por përpiquni të mos bëni një akuzë shumë të rëndë. Merrni pak kohë për të analizuar problemet në mënyrë racionale. Shmangni të shkoni shumë larg me teprimet tuaja. Diskutimet në mënyrë diplomatike mund të çojnë në vlerë të dobishme nëse shmangni konfliktin. Mund të shkoni në shtëpi të lodhur dhe të thoni gjëra të gabuara, ndonjëherë duhet të përballeni me një person që duket se nuk e kuptoni, ose është shumë i rreptë.

Akrepi

Sot do t’ju duhet të tregoni shumë pjekuri emocionale për të zgjidhur një situatë të ndërlikuar ku përplasen ndjenjat dhe interesat tuaja. Mos e nënvlerësoni një shqetësimin që mund të ndjeni në bark. Konsultohuni me një specialist për të shmangur probleme të mëdha. Një bisedë me një person me të cilin nuk keni folur për një kohë të gjatë do t’ju japë një çelës të rëndësishëm për të zgjidhur një nga problemet që ju shqetëson. Jeni shumë nervozë, ndaj shmangni debatet si në punë ashtu edhe në shtëpi.

Shigjetari

Sot, një ngjarje shoqërore mund t’ju vendosë në humor të keq, por mos lejoni që melankolia t’ju prishë mbrëmjen. Trajtojini problemet si një mundësi për të mësuar. Nëse jeni të trishtuar, të ecni jashtë vetëm mund t’ju ndihmojë të pastroni mendjen dhe të gjeni perspektivë. Ndërsa, nëse keni biznesin tuaj, mund të jeni duke menduar për të ndryshuar diçka, qoftë edhe zyrën apo vendin tuaj të punës.

Bricjapi

Sot shijoni gjërat e vogla në jetë dhe mos u mbingarkoni nga përgjegjësitë. Mundohuni të shmangni konfliktet në punë dhe të mos shkelni në territorin e të tjerëve. Nëse jeni në kërkim të dashurisë, duhet të besoni në veten tuaj dhe të jeni të sigurt në aftësitë tuaja. Forca juaj e brendshme do t’ju ndihmojë të fitoni.

Ujori

Nëse ndiheni sikur jeni të mbingarkuar nga marrëdhënia juaj, mendoni të bëni një ndryshim. Mund të jetë e vështirë për ta bërë partnerin tuaj të ndryshojë, ndaj mendoni për mundësinë e një pushimi të përkohshëm. Përdorni energjinë tuaj për të bërë diçka të mrekullueshme. Mos kini frikë të ndërmerrni rreziqe. Është një periudhë në të cilën ka planetë të favorshëm dhe për këtë arsye do të jetë më e lehtë të arrihet konsensus. Jupiteri dhe Venusi janë në anën tuaj, Marsi është në një aspekt të mirë dhe qëndrimi juaj është shumë më pozitiv se në të kaluarën.

Peshqit

Për të fituar në dashuri, duhet të rrezikosh më shumë. Bëni një hap përpara dhe nëse dështoni, ngrihuni dhe provoni përsëri me më shumë energji. Mos pranoni përgjegjësi nga të tjerët sot, veçanërisht nga kolegët që priren t’i bëjnë bisht punës. Të afërmit tuaj mezi presin të bëni plane për këtë fundjavë, ndaj mos u kënaqni me qëndrimin në shtëpi. Po vjen një moment ndryshimesh dhe një impuls thuajse revolucionar, i cili së shpejti do të çojë në ndërmarrjen e zgjedhjeve shumë të rëndësishme. /noa.al