Transmetuar më 22-02-2023, 09:44

Wanda Nara, gruaja dhe agjentja e Mauro Icardit, e ftuar në “Belve”, program i Rai 2, foli për shumë tema, duke filluar me një shigjetë te Belen Rodriguez: "Ajo nuk e bëri atë në Argjentinë, ku unë kam punuar që kur isha shumë e re. Unë jam shumë më e famshme atje.

E fillova si dado, isha shumë e mirë dhe të gjitha nënat më donin. Mendoj se çdo gjë të kisha bërë në jetën time do të kisha qenë e suksesshme. Unë jam një grua e lirë. Kush më do mua më do për këtë, veçanërisht gratë. Ata që më urrejnë e bëjnë për të njëjtën arsye".

A është e vërtetë që kaluat një natë dashurie me Maradonën?

Unë kurrë nuk kam qenë me të. Është e vërtetë që unë kisha përfunduar në atë shtëpi, në atë festë… Madje kuptova se kjo gjë më bëri të famshme. Megjithatë, kurrë nuk kam arritur as të flas dot me të.

Si po shkon me Icardin?

Ajo është burri im, ne jemi bashkë, ne kemi qenë gjithmonë një familje. Ai ka qenë praktikisht gjithë jetën me mua. Për mua është një pasuri, për të nuk e di. Shpresojmë të jemi së bashku gjithë jetën. Mauro ra në dashuri me mua në pizhame, ndërsa përgatiste makarona me gjalpë dhe parmesan, jo në disko.

Çfarë mund të na tregoni për krizën mes jush, kur doli në skenë China Suarez?

Unë nuk besoj askënd, nuk e di se çfarë ndodhi. Në një histori kaq të gjatë, një fakt kaq i vogël nuk është pika kryesore e lidhjes sonë. Unë u zemërova dhe bëra disa postime në Instagram. Më shqetësoi shumë, sepse ishte një person që kishte marrëdhënie me mua, pra njiheshim.

U tha se Icardi u frenua vetëm nga era e parfumit për të mos shkuar me të…

Jo, nuk mendoj se është e vërtetë, janë vetëm thashetheme.

Po historia me Keita Balde?

Mauro është një person shumë i drejtpërdrejtë. Gruaja e Keita shkroi ‘Wacca’? Unë e kuptoj që gratë preferojnë të zemërohen me gratë e tjera në vend që ta bëjnë këtë me burrin e tyre. Një ditë mbase do t’i shpjegoj në mënyrë private.

Në vend të kësaj, tradhtia e pretenduar me Brozovic?

Ai jetoi vetëm në pallatin tim, por nuk e ndoqa atë. Unë jam duke rritur 5 fëmijë pa ndihmën e askujt. Të gjithë mendojnë se kam 5 dado, sepse ne kemi mundësi t’i paguajmë. Në fakt, vetëm mamaja ose tezja ime më ndihmojnë, askush tjetër.

A është e vërtetë që ju keni një kuzhinier dhe një shofer personal në Turqi?

Në fakt kemi një vajzë argjentinase që na ndihmon, jo një kuzhinier. Carmen, ajo që më akuzoi se e kam skllavëruar, për mua ishte si një nënë e dytë.

Pse u largua Icardi nga Interi?

Unë jetoj në të njëjtin godinë si Ausilio në Milano, gjithashtu flisja me Marotta. Ndonjëherë klubet duhet t’i shesin lojtarët më të rëndësishëm. Kështu që gjëja e parë ishte t’i hiqnin shiritin e kapitenit dhe ndoshta të fajësonin gruan/agjenten e tij. Real Madridi gjithashtu e kërkoi Mauro, madje edhe Juve. Ai gjithmonë ka zgjedhur të qëndronte tek Interi, pavarësisht ofertave, përveç rastit kur nuk ishte më e mundur.

Më mirë të keni fuqi apo para?

Unë them e para. Babai im tha që unë jam e humbur në urinë për para dhe popullaritet? Le të themi se ai e gjeti veten në një botë jo të tij, me siguri do të pendohet për çfarë ka thënë përgjithmonë. Ne diskutuam, por nuk u sqaruam. Kush mungon më shumë? Gjyshja ime, do të doja t’i shihja më shpesh fëmijët.