Transmetuar më 16-02-2023, 11:24

Kroaci- Një tërmet me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter ka tronditur sot Kroacinë.

Fenomeni natyror ndodhi në orën 10:47.

Epiqendra e tërmetit ishte në Rijeka.

Lëkundje të forta u regjistruan këtë javë dhe në Rumani. Dy ditë rreth Romania u trondit nga lëkundjet 5.4 dhe 5.7 ballë.

Lëkundjet vijnë pas tërmeteve shkatërruese në Turqi e Siri, ku kanë humbur jetë më shumë se 35 mijë persona.