Transmetuar më 02-02-2023, 13:32

“Nëse fitoj Kiarën, unë do lë cigaren!” E mbani mend këtë deklaratë të Luizit, të bërë disa javë më parë? Epo nëse ju e keni harruar, Luizi jo! Madje sot ai ka shprehur se zyrtarisht ka lënë cigaren, duke mbajtur fjalën që dha disa kohë më parë.

“Unë zyrtarisht kam lënë cigaren, kam dhënë fjalën. I kam dhënë fjalën Arbanës”- tha Luizi.

Me sa duket puthja e parë në buzë dhe “dasma” që u zhvillua, edhe pse ishte lojë, ishte zyrtarizimi dhe përgjigja që Luizi po kërkonte nga Kiara.

Nga ana tjetër, “dasmorët” e Kiarës dhe Luizit, pra banorët e “Big Brother Vip”, nuk si të mos e komentonin “dasmën” e tyre.

Gjatë bisedave në shtëpi, banorët kanë shprehur mendimet e tyre rreth dasmës, që disa e shohin si të vërtetë, ndërsa të tjerë si lojë ose si diçka fallco.

Disa nga mendimet e banorëve:

Armaldo: Jam i lumtur që unë isha pjesë e kësaj që ndodhi. Kiara ishte bërë shumë e bukur, edhe Luizi taman dhëndër

Tea: Nuk ishte dasmë, ishte lojë. Nuk e prisja fare atë puthjen, mendova që do vazhdonin ashtu siç kanë qenë.

Olta: Akoma nuk më besohet, unë dua prapë puthje.

Diola: Unë mendoj se ishte një dasmë ishte shumë reale.

Nita: Unë mendoj që sonte ata u lidhën vërtet sonte, e mendova shumë gallatë, por ishte shumë reale. Jam shumë e lumtur që pashë dashuri të vërtetë.

Amos: E ke parasysh mbretin te “Shrek 1”, fiks si ai më duket Luizi. Edhe puthja gjysmë ore do zgjasë.