Transmetuar më 22-01-2023, 21:43

ITALI- Publikohet foto e Petrit Jasharit 22 vjeç, nga Shqipëria, i cili humbi jetën në një aksident tragjik në Itali.

Ngjarja e rëndë u raportua këtë pasdite nga mediat italiane dhe ka ndodhur në mëngjes në Cagli.

I riu shqiptar ka humbur kontrollin e kamionit, me të cilin ai po udhëtonte drejt Cantianos.

Nga përplasja me barrierat mbrojtëse, i riu ka dalë nga kabina e makinës duke përfunduar në lumin Burano dhe ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Jashari jetonte në Magione me familjen e tij. Ai njihej edhe si futbollist, pasi kishte luajtur si portier në radhët e të rinjve të Gubbio, Siena dhe Arezzo.