Transmetuar më 21-01-2023, 21:09

Një aksident fatal ka ndodhur pasditen e sotme në zonën e Pavias në Itali, ku humbi jetën një shqiptar.

Shqiptari 44-vjeçar është pronar i një kompanie të vogël ndërtimi dhe jetonte po në atë qytet.

Aleks Pelushi, sipas njoftimit të policisë, po pastronte çimenton që kishte mbetur mekanizmin rrotullës të betonierës dhe u shyp.

Ngjarja tragjike ndodhi rreth orës 15:15, ndërsa ndërhyrja e zjarrëfikëses ishte i padobishme.