Transmetuar më 20-01-2023, 23:17

ITALI- Përplaset nga një motor dhe më pas grabitet vajza shqiptare në Itali.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme në Itali. Por përveçse është përplasur, edhe është grabitur.

E reja, e paidentifikuar me mediat italiane, u përplas nga një skuter dhe më pas u grabit – nga shoferi i të njëjtit skuter – në pak çaste.

Sipas asaj që u rikonstruktua nga policia, aksidenti ka ndodhur rreth orës 16:30 në viale della Liberazione. U zbulua se hajduti iu afrua, i rrëmbeu çantën – me dy telefona dhe një portofol brenda – dhe më pas u largua nga vendi i ngjarjes.

Fatmirësisht e reja nuk ka pasur nevojë për ndërhyrjen e ambulancës, e ka qenë vetë ajo që u ka treguar agjentëve se çfarë kishte ndodhur.

Disa dëshmitarë treguan se grabitësi me vrap u largua drejt nëpërmjet Melchiorre Gioia. Kështu që për ta identifikuar do të përdoren imazhet e kamerave të vëzhgimit mund të jenë vendimtare.