Transmetuar më 20-01-2023, 10:15

A ishte mbrëmë lamtumira e fundit në fushë për Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin në një përballje direkte? Ndoshta po, edhe nëse në futboll shtigjet mund të kryqëzohen në mënyra të panumërta.

Megjithatë, pasditen e djeshme në Riad, dy lojtarët më të fortë të shekullit të 21-të ishin në të njëjtën fushë. Para fillimit të miqësores mes Paris Saint-Germain dhe ekipit të yjeve të Al Nassr dhe Al-Hilal, Ronaldo dhe Messi shtrënguan duart dhe i thanë disa fjalë njëri-tjetrit. Videoja tashmë është bërë "virale" në rrjetet sociale.

Ka qenë kampioni portugez ai që ka kërkuar “rivalin” argjentinas për ta përshëndetur. Cristiano Ronaldo kërkoi Messin dhe i zgjati dorën. Për rekord, pra, Messi i dha epërsinë Paris Saint-Germain në minutën e 3-të, ndërsa Ronaldo shënoi golin 1-1 nga një goditje dënimi, pasi u dëmtua në fytyrë nga Navas.

Ronaldo contro Messi, gli highlights di Al Nassr&Al Hilal All Stars-Psg

Ndeshjen e shumëpritur mes Ronaldos dhe Messit e fitoi argjentinasi. Në fakt, PSG mundi përzgjedhjen saudite të Al Nassr / Al Hilal me rezultatin 5-4 dhe fitoi Kupën e Sezonit të Riadit. CR7 ngushëlloi veten me një dygolësh dhe me çmimin e lojtarit më të mirë të ndeshjes.

Mbizotëruan emocionet, golat dhe gjestet e shumta teknike, ku padyshim që ndeshja ra në ritëm në minutat e fundit, pas një ore të bollshme argëtimi dhe sulmesh intensive.

Cristiano Ronaldo, pas ndeshjes ka postuar një mesazh në profilin e tij në Instagram, përkrah fotos ku është me Messin. Ja çfarë shkruan: "I lumtur që u ktheva në fushë dhe shënova. Ishte bukur të shihja disa miq të vjetër përsëri".

Edhe Leo Messi ka postuar disa foto të tij në veprim gjatë ndeshjes, në Instagram. Georgina Rodriguez, partnerja e Cristiano Ronaldos, në vend të kësaj publikoi një video të shkurtër në Instagram me ngazëllimin tipik të CR7, pas njërit prej golave ​​të tij ndaj PSG.