Transmetuar më 16-01-2023, 10:49

Në orët e fundit, Leo Messi ka publikuar një histori në llogarinë e tij në Instagram për të promovuar ‘Baqueira Beret’, hotelin e tij luksoz. Punonjësit kanë mbetur të befasuar nga gjesti i shtatë herë fituesit të “Topit të Artë”, që ka sjellë reagim edhe në rrjetin social.

Dihet se industria e hotelerisë është një nga ato të shfrytëzuara nga Leo Messi dhe ekipi i tij i investimeve. Një nga akomodimet kryesore dhe, ndoshta, më luksozi i zinxhirit të tij është ‘MIM Baqueira Beret’.

Leo Messi promocionó su hotel

Është një akomodim që ‘shpërthen’ në dimrin europian për shkak të vendndodhjes, aktiviteteve që ofron dhe komoditeteve. Por sigurisht që ka nevojë edhe për promovim dhe kush më mirë se pronari i saj, pronar i 419 milionë ndjekësve në Instagram, mund ta bëjë këtë.

Përmbajtja për rrjetet sociale nuk u ndal me kaq, pasi punonjësit e hotelit që ndodhet në një qytet të vogël në Spanjë, me pista të njohura skish, reaguan ndaj gjestit të Leos me një publikim.

EL mensaje de los empleados a Leo

Si është hoteli luksoz i Leo Messit? Ndodhet në Ruda, Baqueira, në komunën e Naut Aran. Ai u ble nga argjentinasi më 2020 dhe u inaugurua më 4 dhjetor të atij viti. Ndodhet rrëzë një piste skijimi, shumë pranë teleferikut.

Akomodimi ka 141 dhoma, duke përfshirë duplex, suita dhe suita junior me kapacitet deri në pesë persona. Megjithëse kategoria e objektit tregon se është me katër yje superiore, ai ofron komoditete luksoze si dhoma me dritë natyrale, një ofertë të mirë gastronomike dhe një banjë me një qark uji. Ato gjithashtu kanë shërbime të tilla si skijimi, guidat dhe aktivitetet malore.

Ky ishte hoteli i katërt i blerë nga Leo Messi, i cili tashmë ka gjashtë objekte në zinxhirin ‘MiM Hotels’ në këtë industri.