Transmetuar më 15-01-2023, 20:27

ITALI- Aksident tragjik në Verona të Italisë.

3 persona humbën jetën dhe një i katërt u plagos, pasi pasditen e sotme, pasi një makinë doli nga rruga, në një komunë në provincën e Veronës.

Sipas mediave italiane, 4 personat që udhëtonin në makinën që përfundoi në një kanal pasditen e sotme në Veronella janë të gjithë të rinj me origjinë indiane, tre prej të cilëve kanë humbur jetën. Viktimat janë dy djem dhe një vajzë, të gjithë të moshës nga 20 deri në 21 vjeç, e po ashtu jetojnë në këtë zonë.

Zjarrfikësit e nxorën makinën me vinç, ndërsa i plagosuri është dërguar menjëherë në spital, ku edhe ndodhet në gjendje të stabilizuar.