Transmetuar më 11-01-2023, 13:56

TIRANË- Një deklaratë e Luiz Ejllit në vetë të parë se ai vuan nga një tumor, që shokoi Kiara Titon dhe publikun, është kthyer në qendër të mediave sot. Spektaklin e djeshëm teksa të gjithë prisnin një shpjegim mbi të vërtetën e kësaj deklarate nga këngëtari ai u shpreh se nuk ishte për veten e tij, por për shokun. Pas ekzaminimeve në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’,mjekja tha se ai nuk vuante nga asnjë sëmundje e pashërueshme dhe këngëtari u kthye sërish në shtëpinë më të famshme. Banorët e pritën mes kritikash për deklaratat që ai kishte bërë, ndërsa disa të tjerë ishin ende skeptikë lidhur me situatën. Gjatë mbrëmjes, modelja Kejvina Kthella ka debatuar me të duke i thënë se ishte duke bërë viktimën.

"Ti mund të jesh edhe i marrë, ti mund të çmendesh… Hej mos më bëj mua viktimën se ka qenë puna e Zhakut këtu, ka qenë Zhaku këtu e sëmurë dhe ti ke filluar të bësh lojëra këtu me Zhakun. se E di mirë unë se kam qenë aty me ty, e mos mu viktimizo mua fare, por fare", tha ajo.