Transmetuar më 09-01-2023, 22:04

Xhensila Myrtezaj është një këngëtare shumë e pëlqyer nga publiku dhe këngët e saj numërojnë miliona klikime vetëm pak ditë pas publikimit. Pas një pauze prej pak muajsh Xhensila vendosi që të kthehet me dy projekte të reja muzikore, një solo të quajtur ‘Ale ale’ dhe një në bashkëpunim me producentin Elgit Doda.

Ka rreth një muaj që Xhensila ka publikuar projektin e saj të fundit, i cili është një bashkëpunim me artistin e njohur Kidda dhe titullohet “Ale Ale”. E duket se tashmë Xhensila shumë shpejt do të sjell një këngë të re, pasi vetëm pak më parë ka postuar një video nga një studio muzikore, ku dhe ka shkruar:

Do e mbysim moo

Së fundmi Xhensila ka kaluar një moment shumë të sikletshëm në një nga koncertet e saj të fundit. Nga video-ja që ka qarkulluar në rrjete sociale duket që një nga fansat gjatë koncertit ka tentuar ta puthë në buzë, por një gjë e tillë nuk u lejua të ndodhte nga vetë këngëtarja dhe truproja e saj. Xhensila është ndjerë shumë keq pas kësaj dhe menjëherë ka reaguar duke iu drejtuar me disa fjalë atij personit.