Transmetuar më 02-01-2023, 22:10

Lushnje- Aksident në aksin nacional Dimal-Lushnje, në fshatin Gajdë. Një automjet tip Mercedez Benz, me targa AA 795 OF, ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal.

Mësohet se 75-vjeçari Lefter Ndrio, udhëtontë në drejtim të qytetit të Beratit dhe sapo ka dalë nga kthesa e Urës së Kuçit ka humbur kontrollin e makinës.

Ai dhe bashkëshortja e tij janë nxjerrë nga mjeti pa lëndime, me ndihmën e banorëve të zonës. Në vendngjarje kanë shkuar efektivë të policisë së qarkullimit rrugor, që po kryejnë edhe kqyrjen e vendit të aksidentit.

Sipas policisë, mendohet se 75-vjeçari ka humbur kontrollin e mjetit pasi është verbuar nga dritat e makinave përballë.

hoferët ankohen se ky aks nacional, ashtu si dhe aksi nacional Dimal-Fier, është i gjithi pa ndriçim, çka e bën edhe më të vështirë qarkullimin e mjeteve.