Transmetuar më 21-12-2022, 09:15

Ende përbën lajm Emiliano Martinez, portieri i Argjentinës, që u shpall kampione bote, protagonist i madh i finales me Francën. Pas gjestit të turpshëm në momentin e dhënies së çmimit si portieri më i mirë i kompeticionit, portieri i Albiceleste kombinon një tjetër çmenduri të tijën, duke vënë në siklet edhe kapitenin Messi.

Gjatë festimeve të pafundme të “Selecciòn” për Kupën e Botës, të rikthyer në atdheun e tij pas 36 vitesh, Martinez, tashmë protagonisti i postfinales, ideoi një tjetër “rreng”, duke u paraqitur në autobusin e hapur me kukullën klasike për fëmijë, një “cicciobello” siç do ta quanin në Itali, por me fytyrën e Mbappé.

Një “montazh” i destinuar gjithashtu të shkaktojë diskutime të forta, ndoshta në nivelin e dhomave të zhveshjes, duke qenë se Messi është shok skuadre i fenomenit francez, dhe në nivel diplomatik, me PSG-në të helmuar nga një tjetër qëndrim i tepruar i mbrojtësit ekstrem të Albiceleste, situata mund të precipitojë më tej.