Transmetuar më 20-12-2022, 08:40

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, sot do të jetë për vizitë zyrtare në Kosovë.

Ai do të takohet me ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Pas përfundimit të takimit nga ora 12:30, të dy ministrat do të mbajnë edhe konferencë për media pas takimit.