Transmetuar më 18-12-2022, 21:37

Piers Morgan është një nga personazhet më të zhurmshëm pranë Kupës së Botës 2022. Gazetari mbrojti Cristiano Ronaldon gjatë gjithë turneut dhe ende vazhdimisht mbush hapësirën mediatike.

Morgan nuk e ka humbur finalen dhe ka transmetuar një tekst epik në Twitter.

Një orë para ndeshjes: “Sa më histerikë të jenë tifozët e Messit për triumfin e tij të supozuar të afërt sonte, aq më i sigurt jam se ai do të humbasë. A po pyesni pse unë mbështes Francën? Jo, nuk ka të bëjë vetëm me Messin. Gruaja ime është gjysmë franceze”.

Pas ndeshjes, ai uroi fituesit: “Finalja më e madhe në historinë e kampionateve më të mëdha botërore. Çfarë reklame për një lojë të bukur! Dhe Argjentina fitoi me penallti. Kjo është një dramë e tillë. Ngushëllime Francës, veçanërisht gjeniut Mbappe. Unë thjesht përgëzoj Lionel Messin”.

E la për të fundit mesazhin kryesor: “Po, jam dakord që çështja e më të mirëve në histori është mbyllur përgjithmonë. Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave”.