Transmetuar më 24-11-2022, 09:26

Dashuria mes Francesco Tottit dhe Noemi Bocchi u vulos nga një unazë e çmuar 55 karatësh që stilistja romake e luleve tregoi në Dubai, me rastin e tapetit të parë të kuq në çift me ish-futbollistin.

Siç raporton e përjavshmja "Chi", simbolin e dashurisë e ka blerë ish-kapiteni verdhekuq në të njëjtin argjendari ku porosiste dhurata për ish-gruan e tij Ilary Blasi.

Jo vetëm kaq, sipas një dëshmie të mbledhur nga revista në fjalë, rendi i unazës daton në dhjetor të një viti më parë. Pra, më herët se data e dhënë nga Totti, i cili tha se filloi të takohej me Noemi pas Vitit të Ri".

Ilary Blasi, clamoroso incontro sfiorato con Totti e Noemi: ecco dove

Ndaj lind pyetja spontanisht: lidhja e Francesco Tottit me Noemi Bocchi filloi më herët apo ajo unazë ishte për Ilary? Sipas "Chi", afatet kohore të treguara nga "Pupone" janë të pabesueshme, sepse në vetëm tetë muaj Totti arriti që:

Të ndahej me Ilary pas 20 vitesh martesë, të gjente një shtëpi midis Romës veriore dhe qendrës ku të shkonte për të jetuar me Noemi; të festonte ditëlindjen e vet dhe të djalit Cristian me Bocchi dhe, tani, për të debutuar në tapetin e kuq të "Globe Soccer Awards".

Përveç unazës, dhuratë nga Totti, Noemi Bocchi spikati në Dubai edhe me fustanin tejet elegant 3500 euro të Yves Saint Laurent, i cili u shit menjëherë, byzylykun Cartier 8 mijë euro dhe një gjerdan që nuk i dihet vlera.