Transmetuar më 01-10-2022, 23:55

Horoskopi javor i Paolo Fox, parashikimet dhe renditja e shenjave të horoskopit për javën nga 3 deri më 9 tetor 2022, përkthyer ekskluzivisht nga noa.al.

Ky është takimi më i shumëpritur i javës, horoskopi javor i Paolo Fox, astrologut më të dashur në Itali dhe këtu në Shqipëri, i cili do të zbulojë se çfarë parashikojnë yjet në ditët në vijim.

Ja çfarë thotë në hyrje të parashikimeve, astrologu Fox në revistën DiPiù:

"Koha fluturon, ne kemi ‘përshëndetur’ muajin shtator dhe tashmë kemi mirëpritur tetorin. Dhe vera po kthehet tashmë në një kujtim të largët: moti është më i freskët, xhaketat e para tashmë janë nxjerrë nga garderoba.

Por a nuk jeni kuriozë të dini se si do të shkojë kjo javë? A do të fillojë me zhurmë apo me ritme të ngadalta?"

Horoskopi i Dashit Tre yje për Dashin.

Në dashuri nuk po mundeni të ruani qetësinë ndaj dhe do të keni vështirësi sidomos të hënën dhe të martën. Jeni të lodhur, e për më tepër duhet të përballeni me shumë keqkuptime dhe për faktin se Afërdita është në dizavantazh me shenjën tuaj. Prandaj kushtojini vëmendje mënyrës sesi silleni dhe fjalëve që përdorni.

Në punë jeni ambiciozë kështu dhe shpërblimet do të vijnë: Jupiteri është në anën tuaj, por edhe Marsi ju ndihmon. Ndaj suksesi është i garantuar!

Horoskopi i Paolo Fox Demi Pesë yje për Demin.

Njohjet e reja në frontin sentimental janë të rëndësishme: qielli ju buzëqesh pas muajve të vështirë. Por duhet të harroni të kaluarën dhe të ecni përpara. E premtja është një ditë premtuese, por edhe shumë intriguese.

Në punë nuk ju mungon energjia, avantazhet nuk do të mungojnë: nëse keni kaq shumë përgjegjësi dhe keni një rol të rëndësishëm, dikush do të përpiqet të rreshtohet kundër jush. Mos u shqetësoni: vazhdoni të ecni para në rrugën tuaj!

Horoskopi i Binjakëve Pesë yje për Binjakët.

Afërdita është në anën tuaj, zemra po rreh shpejt dhe takimet, ato speciale, janë të favorizuara, sidomos të mërkurën. Mundohuni të dëgjoni zemrën tuaj, ndjenjat tuaja, por kini kujdes nga historitë dhe aventurat me kohë të pjesshme.

Në punë ka kreativitet dhe ditët e enjte dhe të premte do të jenë të rëndësishme për të krijuar marrëdhënie të reja. Jeta juaj e punës mund të ndryshojë së shpejti, edhe me vetëm një telefonatë!

Horoskopi i Gaforres  Pesë yje për shenjën e Gaforres.

Ditët në frontin sentimental janë paksa të vështira, do të duhet të qartësoni zemrën. Ka nga ata që preferojnë të vëzhgojnë: emocionet nuk mungojnë, por pikat e referimit janë të pakta.

Në punë, gjithçka duket se është kundër jush: idetë janë aty, por duhet të luftoni pak dhe të bëni luftë bërrylash për t’ia dalë!

Horoskopi i Luanit Katër yje për Luanin.

Sfera e dashurisë po përmirësohet: Afërdita është në anën tuaj, duhet ta lini veten të shkojë dhe të përjetoni emocione të bukura, mjaft me frikën dhe mosbesimin. Ndeshjet tani janë favoritë.

Në punë po vijnë rezultate të mira: ju keni një rol të rëndësishëm, por duhet të promovoni veten dhe t’u tregoni të gjithëve se kush jeni. E hëna premton për mirë!

Horoskopi i Virgjëreshës Tre yje për shenjën e Virgjëreshës.

Afërdita nuk është më në anën tuaj, por energjia nuk ju mungon. Ju dëshironi ta lini veten të hidhet pas dashurisë, por po kërkoni personin e duhur për ju, një person që mbi të gjitha ju bën të ndjeheni mirë.

Në punë, zhvillime të mëdha janë në rrugë e sipër, në funksion të vitit të ardhshëm: së pari, megjithatë, do t’ju duhet të zgjidhni disa çështje të pazgjidhura!

Horoskopi i Peshores Pesë yje për shenjën e Peshores.

Në dashuri duhet ta lini veten të shkojë pas një emocioni të qartë, veçanërisht nëse do të bëni zgjedhje. Duhet të përfshiheni, sidomos të enjten.

Në punë gjithçka po ndryshon dhe java është e favorshme: hajde, përpjekjet, herët a vonë, do të shpërblehen!

Horoskopi i Akrepit Pesë yje për shenjën e Akrepit.

Afërdita së shpejti do të jetë në anën tuaj, por përpiquni të mos ngatërroheni në situata të vështira. Qielli ju buzëqesh dhe e premtja do të jetë intriguese, por mos kërkoni njerëz të vështirë dhe që për më tepër janë edhe larg jush.

Në punë situata është e qëndrueshme, por kujdes nga diskutimet: ka nga ata që nuk ndajnë mendime të njëjta me ju!

Horoskopi i Shigjetarit Tre yje për shenjën e Shigjetarit.

Jeni duke vënë në dyshim një histori dhe e enjtja dhe e premtja mund të jenë pak të bezdisshme. Momentalisht dëshironi ta përjetoni një raport dashurie lirisht, pa kufizime.

Në punë, Jupiteri është në anën tuaj dhe ju ndihmon të bëni zgjedhje për të ardhmen: përpiquni të provoni risiz të ndërmerrni shtigje të reja, pa humbur kurajën dhe nxitjen!

Horoskopi i Bricjapit Pesë yje për të lindurit në shenjën e Bricjapit.

Në periudhën e fundit i keni dhënë më shumë hapësirë ​​punës, e më pak ndjenjave. Por tani ju duhet të përpiqeni të zgjidhni një problem dhe të kuptoni si janë gjërat, mbi të gjitha të sqaroheni me zemrën tuaj: mjaft më pështjellim.

Në punë ka ardhur koha: duhet të përfshiheni duke i lënë mënjanë gjërat që ju shqetësojnë.

Parashikimet për Ujorin Pesë yje për Ujorin.

Lidhjet tani mund të forcohen, Afërdita dhe Marsi janë në anën tuaj: megjithatë ndjeheni pak të lodhur, duket se jeni vënë në kërkim për partner/in ideal…

Në punë duhet të vini në dyshim një projekt, duke punuar me strategji të reja: ata që ju rrethojnë mund të jenë të dobishëm, këshillat janë gjithmonë të çmuara!

Horoskopi i Peshqve Pesë yje për të lindurit në shenjën e Peshqve.

Afërdita nuk është në dizavantazh me shenjën tuaj, ndaj mund ta lini veten të hidhet pas pasionit në dashuri, sidomos nga e enjtja kur edhe Hëna do të hyjë në shenjën tuaj.

Në punë, periudha është e rëndësishme, mund të bëni edhe një revansh. Marsi, megjithatë, është kundër, ndaj mos e humbni durimin dhe mbani mend se qetësia është gjithmonë aleati më i mirë! /noa.al

Horoskopi nga Paolo Fox për muajin Tetor 2022