Transmetuar më 23-09-2022, 11:15

ELBASAN-Shtyhet sërish seanca në ngarkim të Arbër Paplekajt i dyshuar si vrasës i Pjerin Xhuvanit.

Ngjarja ndodhi më 21 prillit të vitit 2021 4 ditë para zgjedhjeve për në Kuvend

Gjyqi u shty për shkak se jo të gjithë avokatët janë njohur me provat.

Krahas paplekajt zhvillohet procesi edhe për dy nëndrejtorët Palla dhe Nushi si dhe 6 efektivët e policisë prezent në vendngjarje.

Senaca e radhës do të mbahet më 28 shtator.