Transmetuar më 05-08-2022, 20:46

SHBA- Një rrufe goditi ‘Shtëpinë e Bardhë’ një ditë më parë.

Rrufeja ra në parkun “Lafayette” i cili ndodhet pranë selisë së qeverisë amerikane.

Si pasojë e rënies së rrufesë mbetën të plagosur 4 persona, dy burra dhe dy gra, të cilët ndodhen në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ndërkohë në momentin që ka rënë rrufeja kamerat kanë kapur një marins i cili ka lënë pozicionin e rojes dhe është futur brenda saj. pastaj pas disa momentesh ka dalë sërish në detyrë.